بین الملل

فرار اسفندیار برخه از استیضاح با یک استعفای مصلحتی یا بازی موش و گربه اعضای شورای شهر دهدشت

فرار اسفندیار برخه از استیضاح با یک استعفای مصلحتی یا بازی موش و گربه اعضای شورای شهر دهدشت

استعفای شهردار دهدشت و بلاتکلیفی در پذیرش یا رد آن از سوی شورای شهر مهمترین چالش این روزها برای خارج کردن مردم از یک چالش اساسی.

ندای کهگیلویه و بویراحمد:

فرار اسفندیار برخه از استیضاح با یک استعفای مصلحتی یا بازی موش و گربه ی شورا!!!

در حالی که شهرداری دهدشت در یک رکود بی سابقه به سر می بُرد و اعضای شورای شهر و شهرداری دهدشت پاسخگویی مراجعه کنندگان نبودند به یک باره نایب رئیس شورای شهر نقش منجی را بازی کرد و خواستار طرح سوال از شهردار به دلایل مختلف، از جمله عدم مدیریت خدمات و نظافت شهری ، عدم توانایی و بهره وری از کارخانه آسفالت ، سوء مدیریت ، عدم تعامل با بازاریان و مردم ، عدم تعامل با دستگاههای اجرایی ، نا کارآمدی و ناتوانی در مدیریت شهرداری و نارضایتی مردم از وضعیت موجود در شهر و..‌ را شده بود.

اقدامی که کورسویی امید از سوی شورای پنجم را حکایت می کرد اما با خبر استعفای شهردار از سوی رئیس شورا این کور سو از بین رفت.

بعد استفای اسفندیار برخه همه منتظر یک تصمیم درست از سوی اعضای شورای شهر شده بودند ولی بازهم شاهد اقدام عجیب تر اعضای شورای شهر و به تعویق انداختن رسیدگی به استعفای شهردار و تمدید تصدی گری اسفندیار برخه بر کرسی شهرداری دهدشت بودیم ،اقدامی که نامیدی از اعضای شورا را دو چندان کرده بود و این سوال برای همه گان به وجود می اید که چطور ممکن است شورایی که خواستار استیضاح شهردار باشند، به راحتی تن به تمدید دوره تصدی گری شهردار دهند! 
تصمیمی که بیشتر به بازی موش و گربه اعضای شورا شبیه می باشد تا یک حرکت اساسی از سوی این اعضا.

بدیهی است استعفای یک مسئول زمانی مطرح می شود که احساس شود، بر اساس شرایط موجود توانایی یا شرایط کار وجود ندارد و عملاً شهردار دهدشت نیز با استعفای خود عنوان کرد که شرایط یا توانایی برای ادامه کار و خدمت کردن به مردم را ندارد؛ اما چرا برخی از اعضای شورا با این استعفاء موافقت نمی کنند و یا شرایط را برای خدمت کردن بهتر شهردار مهیا نمیکنندسوالی است که جوابی برای آن پیدا نکردیم.
سوال بعدی که بعد از اقدام امروز به ذهن خطور می کند این است که آیا استعفای اسفندیار برخه یک استعفای مصلحتی برای فرار از طرح سوال نایب رئیس شورا بود یا واقعا شرایط را برای کار کردن مهیا نمی دید ؟
با اقام امروز اعضای شوارا سوالات متعدد دیگر به ذهن همه ی ما خطور می کند که بهترین پاسخ دهنده به این سوالها،اعضای محترم شورای شهر می باشند.

اعضایی که چند دستگی در میان انها موج می زند و این چند دستگی شورا قابل کتمان نیست اما دود این شرایط فقط و فقط به چشم مردم خواهد رفت و بهتر است در این شرایط حساس اعضای محترم شورا دست از این لج و لجبازی بردارند و هر چه زودتر تکلیف شهردار را مشخص کنندتا هر چه زودتر مردم را از این بلاتکلیفی خارج کنند

 

ثارالله آذریتون

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Rw7e5
نویسنده :ثارالله آذریتون

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 1

یک سال قبل جلیلی نسب

متن از از نظر املا و آئین نگارش،ایرادات زیادی دارد.کاش یک ویراستاری نهائی میشد و بعدا منتشر میکردید۔


اخبار سراسری