بانک اطلاعاتی آلاینده های منابع آبی استان راه اندازی می شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه وبویراحمدگفت:با تهیه بانک اطلاعاتی آلاینده های آبی و بازدید میدانی کارشناسان دستگاههای ذیربط براساس اولویت این آلاینده ها شناسایی و برطرف می شوند.

بانک اطلاعاتی آلاینده های منابع آبی استان راه اندازی می شود

ندای کهگیلویه وبویراحمد:به گزارش ندای کهگیلویه وبویراحمد به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز  نشست کارگروه فنی حفاظت کیفی منابع آب استان با حضور اعضای این کارگروه از شرکت های آبفا، آب منطقه ای، ادارات کل منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی استان و مدعوین برگزار شد.
فیض اله پاسره در این نشست با اشاره به اهمیت مصوبات این کارگروه اظهار کرد: تصمیات و مصوبات این کارگروه باید کارشناسی و فنی باشد و همه جوانب طرح  در نظر گرفته شوند.
رئیس کارگروه حفاظت کیفی منابع آب  استان  افزود: یکی از چالش های پیش رو برای کیفیت منابع آب حوزه رودخانه بشار، وجود تفرج گاه ها و روستاهایی می باشد  که می توانند به عنوان منابع ریسک باعث ایجاد آلودگی منابع آب شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد:  اردوگاه گردشگری  کمیته امداد استان و باغ های گردشگری بالا دست چاه های تامین آب  می‌بایست  بر اساس الزام برای جلوگیری از ورود آلودگی های احتمالی، نسبت به  احداث چاه سپتیک و حذف چاه‌های جذبی خود اقدام کنند.
وی همچنین خواستار تعیین حریم چاه های تامین آب مادوان بر اساس استانداردهای تعیین حرائم بهداشتی شد و گفت: با همکاری منابع طبیعی و دستگا ههای ذیربط این موضوع به جد پیگیری شود.
پاسره تهیه بانک اطلاعاتی  آلاینده های منابع آب را الزامی دانست و گفت: با تهیه این بانک اطلاعاتی  که باید با بازدید میدانی کارشناسان دستگاههای ذیربط انجام گیرد براساس اولویت این  آلاینده ها شناسایی و برطرف شوند.
وی  با تقدیر از اقدامات کارگروه حفاظت کیفی منابع آب استان در  مقابله با کرونا اظهار کرد: بازدید مداوم از تصفیه خانه ها و مخازن آب توسط کارشناسان و اعضای  کارکروه حفاظت فیزیکی به صورت مداوم انجام شود.
پاسره خاطرنشان کرد: ورود گردشگر به برخی مناطق گردشگری از جمله سد شاه قاسم باید ممنوع شود.لینک کوتاه: n-kb.ir/Bi7s5

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد