قیمت جدید مصالح ساختمانی در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

مدیرکل دفتر فنی استانداری ضمن اعلام قیمت جدید مصالح ساختمانی گفت: قیمت شن و ماسه حداکثر ۳۰ درصد افزایش یافته است.

قیمت جدید مصالح ساختمانی در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

ندای کهگیلویه وبویراحمد:طی هفته‌های اخیر شاهد افزایش ۳۹ درصدی قیمت مصالح ساختمانی و نابسامانی در این خصوص بودیم که صبح امروز برای اصلاح قیمت‌ها نشستی در فرمانداری بویراحمد برگزار شد.
در همین خصوص هجیر افشون، مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اولین مورد بررسی شده در نشست امروز، کرایه حمل مصالح بود که ۱۰۰ درصد افزایش داده بودند اما مصوب کردیم کرایه حمل نسبت به سال ۹۸، ۲۰ درصد افزایش داشته باشد.
وی با بیان اینکه سنگ‌شکن‌ها موظف شدند فاکتور فروش ارائه دهند، افزود: در فاکتور فروش محل بارگیری، محل حمل، تخلیه، تناژ و همه موارد قید شود تا قیمت مکان نزدیک و محل دور مشخص و در اختیار باشد.
افشون با اشاره به تعدیل در قیمت شن و ماسه گفت: قیمت شن ۲۷ هزار تومان بود که ۲۶ هزار تومان کاهش دادیم همچنین ماسه شکسته ۲۴ هزار تومان، شن نخودی و بادمی ۱۷ هزار، ماسه بادی ۱۳ هزار و بیس ۱۸ هزار تومان مصوب شد.
مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه قیمت‌ها حداکثر ۳۰ درصد افزایش داده شده گفت: این قیمت‌ها با در نظر گرفتن هزینه بارگیری و ارزش افزوده پیش‌بینی و لحاظ شده است.
وی در خصوص قیمت بتن گفت: بتن با عیار ۳۵۰، ۲۱۵ هزار تومان، بتن با عیار ۴۰۰، ۲۳۰ هزار تومان مصوب شد که در این خصوص هم کلیه موارد حمل و نقل و هزینه بارگیری و ارزش افزوده لحاظ شده تا به دست مصرف کننده برسد.
افشون تصریح کرد: نرخ جدید هر عدد بلوک دیواری معمولی ۱۴۰۰، بلوک سقفی جهت تیرچه ۱۸۰۰ مصوب شد، قیمت تیرچه به ارتفاع ۲۰ سانتی‌متر به ازای هر متر طول ۲۲ هزار و ۲۰۰ تومان و تیرچه ارتفاع ۲۵ سانتی‌متر به ازای هر متر طول ۵۴ هزار تومان مصوب شد.
مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه پس از چالش‌های زیاد و اظهارنظرهای مختلف اتحادیه‌های مصالح ساختمانی این قیمت‌ها مصوب شده است، افزود: با متخلفان برخورد و جریمه لازم از سوی دستگاه‌های نظارتی و قضایی اعمال می‌شود.
وی عنوان کرد: آنچه که حائز اهمیت است اینکه اعلام کردیم فاکتور فروش حتما ضمیمه باشد و کمیت و هزینه حمل لحاظ شود مثلا کسی ۱۰ تن بار سفارش می‌داد اما فاکتور ارائه نمی‌کرد و بعد مشخص می‌شد بار کمتر از ۱۰ تن بوده است،لذا هزینه مصالح از هر کارخانه‌ای که بارگیری می‌شود در فاکتور لحاظ شود.


نویسنده : ح تابش نژاد

لینک کوتاه: n-kb.ir/Yg28T

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد