کرونا و ورود هوشمندانه به خانه ها/محدودیت دفاتر ثبت ازدواج و تعطیلی تالارها

امام جمعه دهدشت با توجه به شیوع ویروس کرونا در دفاتر ثبت ازدواج، خواستار محدودیت افراد و تعطیلی تالارهای این دفاتر شد.

کرونا و ورود هوشمندانه به خانه ها/محدودیت دفاتر ثبت ازدواج و تعطیلی تالارها

ندای کهگیلویه وبویراحمد: حجت الاسلام علی وحدانی فر، امام جمعه دهدشت اظهار کرد: هر آن چیزی که به همنوع و بشریت آسیب برساند مصداق حق الناس و حرام است.
وی با توجه به شرایط امروز و بیماری کرونا، گفت: توقع از روحانیت بیشتر است و می طلبد در این اوضاع بحرانی، روحانیت مصداق عینی حق الناس را رعایت کنند.
امام جمعه دهدشت با بیان اینکه کرونا در موج دوم شکل جدید پیدا کرده و کاملا هوشمندانه به خانه ها ورود پیدا می کند، گفت: همه ما موظف هستیم هم از باب امر به معروف و هم از باب حق الناس، رعایت پروتکل های بهداشتی را اجرا و در دستور کار خود قرار دهیم.
حجت الاسلام وحدانی فر با بیان اینکه تجمعات باعث شیوع این بیماری می شود خواستار محدودیت افراد در دفاتر ثبت ازدواج شد و تصریح کرد: قسمت تالارهای دفاتر تعطیل شوند و فقط 6 نفر با مجوز شبکه بهداشت برای یک مراسم حضور پیدا کنند.
هم چنین محمدطاها طیب زادگان رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه در این نشست با بیان اینکه در شرایط جدید داریم به مشکل بر می‌خوریم، گفت: اگر اینجور پیش برویم به سرنوشت استان خوزستان دچار خواهیم شد.
وی با بیان اینکه آمارها به شدت در حال افزایش است، گفت: ظرفیت بیمارستان دارد تمام می شود و این نگران‌کننده است و باید به‌دنبال راهکار باشیم.
طیب زادگان از دفاتر ثبت ازدواج به عنوان مکان‌های شیوع این ویروس نام برد و اظهار کرد: دستورالعمل‌ها مشخص است و متاسفانه برخی دفاتر رعایت نمی‌کنند و اگر ادامه داشته باشد از قوه قهریه استفاده میکنیم.
وی با بیان اینکه کرونا چشم‌انداز مشخصی برای پایانش نیست، بیان کرد: همه باید احساس مسئولیت کنیم تا زندگی مردم آسیب نبیند، انتظار داریم سردفتران دفاتر ازدواج قبل از اینکه به مرحله سخت برسیم تمهیدات لازم را در این راستا انجام دهند.لینک کوتاه: n-kb.ir/d9BZg

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد