درد گرانی در استان ما بحث امروز نیست و همیشگی بوده است/ مردم تحت فشار هستند و ناله می‌زنند

عصر (شنبه 7 خرداد ماه 99) نشست ستاد تنظیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست حسین کلانتری استاندار این استان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد

 درد گرانی در استان ما بحث امروز نیست و همیشگی بوده است/ مردم تحت فشار هستند و ناله می‌زنند

ندای کهگیلویه و بویراحمد: سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان در نشست تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد:  بحث گرانی یک بخش به ارز نیمایی برمی‌گردد و یک بخش افراد سودجو و طماع باعث آن شده‌اند این درد گرانی در استان ما بحث امروز نیست و همیشگی بوده است تفاوت قیمت ها نسبت به جاهای دیگر قابل تامل است باید فکری به حال آن کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به صحبت‌های پژمان نیک اقبالی مدیرکل راه و شهرسازی در خصوص وضعیت مسکن، افزود: این توضیحات گرانی مسکن را تسکین نمی‌دهد و باید فکری به حال این وضعیت افسار گسیخته بازار مسکن کرد.
اقدام زشت در ورودی‌ شهرهای کهگیلویه و بویراحمد
حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه قیمت اجناس و کالاها در بازار استان متناسب با واقعیت نیست، افزود: وقتی که قیمت برخی کالای موجود در بازار استان را با استان‌های دیگر مقایسه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که نظارتی نیست. نظارت دقیق همراه با برخورد لازم می‌تواند گره گشا است. بنگاه‌ها هر چه دلشان می‌خواهند روی مسکن قیمت گذاری می‌کنند.
وی تاکید کرد: نظارت‌ها را باید خیلی جدی بگیریم. معلوم است که نظارتی نیست عده‌ای آدم بی‌انصاف می‌توانند بازار استان و شهر یاسوج را تخریب کنند که باید نظارت شود. قیمت‌های کاذبی بنگاه‌های معاملاتی می‌گذارند که باید نظارت‌ها جدی گرفته شود.
نماینده ولی فقیه در ادامه به ساخت مسکن در حاشیه‌های شهر اشاره کرد و گفت: جاهایی که استعداد سکونت دارند، باید با برنامه ریزی و کار کارشناسی برای ساخت مسکن در اختیار مردم قرار بگیرد.
حسینی افزود: در حاشیه شهرها جاهایی که می دانیم در آینده مسکونی می‌شوند برای آینده آن‌ها برنامه ریزی شود، مادوان که  نقشه‌ای برای آن در نظر گرفته نشد و الان هیچ فضای فرهنگی و تفریحی در آن وجود ندارد.
 حجت الاسلام و المسلمین حسینی در ادامه گفت: باید فکری به حال کشاورزان بکنیم و باید آنها را راهنمایی کرد که مطابق با نیاز جامعه و بازار کشت کنند یعنی اولاً نیازسنجی و بازار سنجی کنند و بعد اقدام به کشت کنند. تا دچار مشکل نشوند و نخواهند بعد از برداشت محصول بخواهند دنبال بازار فروش بگردند.
نماینده ولی فقیه تاکید کرد: باید برنامه‌ریزی کنیم تا مشکلات به وجود نیاید جاهایی این همه هزینه شده نباید مردم گوجه ها را در خیابان بریزند مقصر مردم نیستند اگر برنامه ریزی کنیم و نیازسنجی شود و الگوی کشت داشته باشیم چنین مشکلاتی پیش نمی‌آید.
 وی از مسئولان خواست که کنار مردم باشند و مستمر بازار را مورد پایش و نظارت قرار دهند و به مردم آرامش بدهند، تاکید کرد: فکری به حال گرانی مرغ کنید که برای مردم قابل قبول نیست و اوضاع را باید تغییر داد تا آرامش به بازار برگردد.لینک کوتاه: n-kb.ir/Jt32X

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد