اخبار سراسری

واکنش سخنگوی کمیسیون تحقیق به تجمع امروز تعدادی از هواداران تاج‌گردون مقابل فرمانداری باشت

واکنش سخنگوی کمیسیون تحقیق به تجمع امروز تعدادی از هواداران تاج‌گردون مقابل فرمانداری باشت

هیچ یک از اعضای کمیسیون تحقیق تحت تاثیر این تجمعات و حرفهایی مانند زنده باد و مرده باد قرار نمی گیرد، آنها یک وظیفه شرعی دارند که باید نزد خدای خود پاسخگو باشند.

ندای کهگیلویه و بویراحمد:فیروزی سخنگوی کمیسیون تحقیق در واکنش به تجمعی که در یکی از شهرستان های حوزه انتخابیه غلامرضا تاجگردون برای تایید اعتبارنامه وی برگزار شد، تصریح کرد: هیچ یک از اعضای کمیسیون تحقیق تحت تاثیر این تجمعات و حرفهایی مانند زنده باد و مرده باد قرار نمی گیرد، آنها یک وظیفه شرعی دارند که باید پیش خدای متعال پاسخگو باشند.

فیروزی گفت: نکته دوم اینکه ما کار را در کانال کارشناسی انداختیم، هرکس دیگر هم جای ما بود همین کار را می کرد، کارشناسی شورای نگهبان، وزارت اطلاعات و ریاست مجلس که همه کارها در قالب منطقی پیش می رود.

وی گفت: تا جایی که اطلاع دارم بعید می دانم خود تاج‌گردون هم دنبال این نیست که در چنین شرایطی تجمعی برگزار شود، شاید برخی از طرفدارانش کارهایی انجام دهند اما این مساله به نفع هیچکس نیست، همه ما وظیفه داریم قانون را رعایت کنیم و به قانون تمکین کنیم.

سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس خاطرنشان کرد: قانون هم یک ساز و کار چیده و می گوید اگر یک نفر می‌خواهد وارد انتخابات شود، پروسه تایید صلاحیت دارد ؛در زمان انتخابات بر عهده شورای نگهبان است و بعد از انتخابات هم سازو کار آن در مجلس شورای اسلامی مشخص شده است.بار اول نیست که چنین اتفاقی دارد رخ می دهد، در مجلس ششم هم نسبت به اعتبار نامه یکی از نمایندگان چنین اتفاقی افتاد، در مجالس قبل هم اتفاق افتاده بود، مجلس فعلی هم نسبت به ارائه اعتبارنامه دو نفر دیگر از نمایندگان هم اعتراض شده بود که در مجلس رای آوردند و مشکل حل شد.

وی افزود: در این موضوع باید اجازه داد این روند قانونی پرونده طی شود، ساز و کار قانونی را قانون مشخص کرده است، باید اجازه دهیم این پروسه طی شود.

فیروزی افزود:همه می خواهند پرونده خارج از حب و بغض باشد، خارج از نگاه سیاسی باشد، حقیقتا این خواسته ما بود، این مسیر هم دارد طی می‌شود ؛در حال حاضر نه معترضین و نه خود آقای تاجگردون به روند کار کمیسیون تحقیق خدشه‌ای وارد نکردند.

وی گفت: کمیسیون تحقیق روند قانونی را دنبال می کند، پرونده به خوبی پیش می‌رود، هم سرعت کار خوب است هم کمیسیون کار خود را به درستی انجام می دهد و هم اینکه ساز و کار ما کاملاً قانونی است.

فیروزی تصریح کرد: ما تا الان حاضر نشدیم مواردی که دوستان معترض مطرح کردند را افشا کنیم، اعتقاد داریم که حفظ آبروی افراد باید انجام شود، قطعاً خود آقای تاجگردون هم زمانی‌که وارد پروسه انتخابات شد به این ساز و کار قانونی قائل بود چرا که فردی سیاسی است و سابقه چند دوره نمایندگی مجلس را دارد و ساز و کار قانون را خوب می داند و حتماً به آن پایبند خواهد بود لذا طرفداران و مخالفان وی نیز باید به قانون پایبند باشند که کار روند خود را به خوبی طی کند.

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/s5C3K

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری