سیاست

حمایت غیرمستقیم اصلاح طلبان کهگیلویه از عدل هاشمی پور؟!!

حمایت غیرمستقیم اصلاح طلبان کهگیلویه از عدل هاشمی پور؟!!

نگاه اساسی طیف اصلاح طلبان شهرستان تعامل با نماینده وقت است که شاید بتوان مدیران مورد نظر اصلاحات را در مناصب مختلف گمارده تا علنا از سیاست منطقه مورد حذف قرار نگیرند...

این روزها در فضای جامعه به علت رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان قشر وسیعی از مردم سردرگم و مردد هستند که از گزینه های تایید صلاحیت شده کدامیک تعامل بیشتری با اصلاح طلبان داشته است و چه کسی می تواند خاستگاه آنها را بر آورده نماید که شاید کمترین تنش را با این دیدگاه داشته باشد .

اگر مروری به گذشته داشته باشیم و رفتارهای پوپولیسمی سید محمد موحد با جامعه تازه شکوفا شده کهگیلویه و حتی گچساران و تقابل جنبشی با سران اصلاحات از بهرام تاجگردون گرفته تا محمود منطقیان و حتی سید قادر لاهوتی متوجه خواهیم شد که ریشه اختلافات و خاموش شدن چراغ این طیف را چه کسی و یا گروهی برعهده داشت .

آن اتفاق مشکل ساز برای اصلاح طلبان و آتش زدن فرمانداری و نوشتن آن به پای اصلاحات گویای نگاه طیف دیگری است که هیچگاه روی خوش به تفکر اصلاح طلبی نشان نداده است.

رویکرد محمد موحد و کارنامه این نماینده ی با سابقه بخصوص در بُعد تعامل با اصلاح طلبان و یا چپ های سنتی این شهرستان که این حقیقت رو در اذهان حک کرده اگه نگوییم دشمن ، اما کمتر از دشمن نیز نبوده است .

انتقاد تند یکی از چهره های تاثیر گذار اصلاحطلبان به حضور مجدد و پرشمار محمد موحد در این کارزار تکراری شهرستان بوده که چرا نمیگذارند جوانها به میدان آیند و این صندلی گویا آنقد نمک دارد که عده ای را نمک گیر کرده است .

حافظه تاریخی به یاد دارد که در زمان سید محمد موحد به عنوان نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و سهم خواهی این طیف اظهر من الشمس است که در زمان تصدی بر صندلی سبز پاشنه درب استانداری را محکم چسبید تا تمام مدیران همسو با خود را منصوب و اجازه نمی داد حتی یک نفر با دیدگاه اصلاح طلبی و یا مخالف خود بر مسند مدیریتی تکیه زند. 

اما در دیگر سو و چهار سال گذشته و نوع نگرش نماینده وقت به اصلاح طلبان و اعتدال در تصمیم گیری های درون شهرستانی و حتی استانی و عدم مخالفت با مدیران تفکر اصلاح طلبی و همراه شدن با آنها این نکته را به ذهن متبادر می کند که از گزینه های موجود کدامیک می تواند خاستگاه اصلاحات را بر آورده نماید. ( البته از نگاه تعاملی )

مطمعنا جامعه درون اصلاحات هم بخوبی واقف است که شرط بلاغ آن است که با کسی و یا گروهی باید تعامل داشت که بتوانند از آرمانهای این جبهه دفاع و یا حداقل مقابله نکنند .

اگر که نگاه کلی به رویکرد شورای نگهبان داشته باشیم به این نتیجه خواهیم رسید که مجلس یازدهم برگرفته از طیف اصول گرایان است که بر پایه ی آن پیروزی این طیف در انتخابات ریاست جمهوری نیز دور از ذهن نیست و به نوعی اصلاحطلبان از تحریم انتخابات به تعامل با نیروهای نزدیک به خود نگاه خواهند کرد .

نگاه اساسی طیف اصلاح طلبان شهرستان تعامل با نماینده وقت است که شاید بتوان مدیران مورد نظر اصلاحات را در مناصب مختلف گمارده تا علنا از سیاست منطقه مورد حذف قرار نگیرند .

عدل هاشمی پور هر چند در طیف اصول گرایان تعریف شده اما کمترین تنش را با اصلاح طلبان و مدیران منصوب شده این جبهه داشته که حتی یکی از اعتراض ها به عملکردش عدم تعصب در گزینش اصول گرایان است .

هاشمی پور بارها عنوان نمود ما همه در یک کشتی نشسته ایم و اصول گرا و اصلاح طلب نداریم و هر که برای این شهرستان کاری بتواند انجام دهد دوست و برادر من است و در جایی دیگر بیان داشت وقتی مدیری کارنامه قابل قبولی دارد دلیلی نمی بینم که علم مخالفت با او را بردارم.

بهر جهت امروزه تعادل و میانه روی از شاخص های برابری و پیشرفت منطقه است که اگر یافت شد باید دو دستی آنرا چسبید و رها نکرد .

اصلاحطلبان به دلیل نداشتن کاندید تایید شده و عدم اعتماد به دیگر کاندیدای معرفی شده شاید نیم نگاهی به عدل هاشمی پور داشته که مطمعنا در انتخابات دوره گذشته این دو طیف همکاریهایی تاثیر گذاری باهم داشته و میتوانند با این نگاه به آینده و بازگشت خود به سیاست کهگیلویه و استان امیدوارتر باشند .

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Sr7a9

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 4

یک سال قبل مرتضی مهنایی

اصلاحات همیشه زنده خواهد ماند و چه باشد و چه نباشد موثرترین طیف انتخابات هستند. در صورت اضافه شدن اصلاحات به سردار سازندگی به امید خدا با اختلاف بیش از 25000 پیروز خواهیم شد


یک سال قبل مرتضی مهنائی

سلام بر صداقت سلام بر غیرت سلام بر نماینده توانمند و خوش فکر سلام بر سردار سازندگی که تمامی ویژگیهای ارزنده را شامل می شود ‌.به وجود ارزشمندش افتخار میکنم و برای کهگیلویه باعث سرافرازی هستی. انشالله در آینده نزدیک ایشان را در قلعه های بلندتر خواهیم دید. کهگیلویه به داشتن سردار هاشمی پور افتخار می‌کند


یک سال قبل مرتضی مهنائی

برای خدمت آمده و در این راه ترکش ها رو هم به جان میخرد. او را یزید و شمر نامیدن بی سواد خواندنش اما گاز را به اون طرف دیشموک و به دست محرومین رساند کدام قانون در مجلس باید تصویب میشد تا گاز به دیشموک برسد ؟،درسته مجلس قانون گذار میخواد اما کهگیلویه کسی رو میخواد که مدیریت اجرای بلد باشه کار اجرای عمرانی کرده باشه. شمر خواندش اما فسفات چرام رو استارت زد یزید خواندش اما پتروشیمی رو جان دوباره بخشید بی سواد خواندش بزرگترین نیروگاه برق رو کلنگ زد معاویه خواندش اما آب سد کوثر رو تا گردنه دهدشت رسانده بگذار هرچه خمپاره و مین هست بندازند ما تخریب چیا میدان رو برای خدمت شما آماده میکنیم بمان و با همه بداخلاقی‌ها بجنگ تو مرد جبهه و جنگ بوده ای مرد میدان عمل بودی. بمان سردار بمان


یک سال قبل شهروند

همیشه پای مشتی پول در میان است، اینا که میگفتن رای نمیدیم، حالا اگه کاندیدها مون تایید شدن اونوقت شاید رای بدیم، حالا چطور میخوان به یه اصولگرای 4 آتیشه رای بدن؟!!!!


اخبار سراسری