حاج غلام ؟ خبر خوش کدام است ؟!!

به نظر می رسد همین احساس قدرت وی را تا جایی فریب داده است که عملا در سخنانش سعی در ترویج فرهنگ خوانین و کدخدایان قبل از انقلاب با مردم و به نوعی در پی رواج دادن نظام ارباب و رعیتی بوده ...

حاج غلام ؟ خبر خوش کدام است ؟!!

از دقایق اولیه روز 22 دی ماه و بنابر گفته مسئولین شورای نگهبان ، نتایج بررسی صلاحیت داوطلبین طی صورتجلسه ای به فرمانداری ها اعلام شد که این نتایج به اطلاع شخص داوطلبین رسانده شد و وضعیت تایید ، عدم احراز و یا عدم تایید صلاحیت ها برای خود داوطلبین به وضوح مشخص بود. در این بین برخی افراد رد صلاحیت شده یا عدم احرازی ها به صراحت این موضوع را برای عموم شفاف بیان کردند و برخی هم نه! که البته هنوز هم در این خصوص شفافیت لازم را در اطلاع رسانی نداشته اند و گاها افرادی همانند غلام رضا تاجگردون یک وضعیت برزخ گونه ای را برای هواداران خود بوجود آورده اند. در خصوص شرایط آگاهی از نتایج صلاحیت ها چند نکته ضروری وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد !

از جمله اینکه : نتیجه صلاحیت ها ضمن ارسال طی صورتجلسه ای به فرمانداری ها ، برای شخص داوطلب نیز (به صورت پیامکی) ارسال می شود که وی تا زمان اعلام لیست نهایی می تواند اقدام به انتشار وضعیت خود ننماید و البته هیچ مسئولی هم نمی تواند این موضوع را اطلاع رسانی عمومی و رسمی کند! پس از اعلام نتیجه به داوطلب در صورت رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت ، وی حق شرکت در هیچ محفل یا متینگ انتخاباتی را ندارد که پس از اعلام نتیایج می توان از نوع فعالیت های آنان به واقعیت نتیجه تا حدودی پی برد! در فضاهای انتخاباتی معمولا دسترسی به نتایج به صورت منابع آگاه ، منابع موثق و یا راه های دیگر بسیار آسان است به عنوان مثال فرمانداران می توانند به صورت غیر رسمی (غیرقانونی است)برخی افراد غیر از خود کاندیدا را از وضعیت صلاحیت داوطلب مطلع کنند. از تاجگردون بپرسیم! از تاجگردون بپرسیم!

شاید در کهگیلویه و بویراحمد ، مبهم ترین خبر در خصوص رد صلاحیت ها مربوط به غلام رضا تاجگردون باشد که با توجه به استفاده گسترده وی از شبکه های مجازی و رسانه ها که در ریزترین و بی اهمیت ترین اقداماتش هم جریان سازی خبری می کرد ، اکنون سکوت مطلق در آگاهی رسانی به هوادارانش ، عجیب ترین اتفاق پیرامون این نماینده فعلی مجلس باشد! با توجه به نکات مطرح شده در بالا اولا نتیجه بررسی صلاحیت تاجگردون هم به وی اعلام شده است و هم به فرمانداری گچساران که در این لحظات حداقل انتظار از تاجگردون این بود به موکلین و هوادارانش اعتماد می کرد و همانند برخی داوطلبین رد صلاحیت شده که به صراحت دلیل عدم تایید صلاحیت خود را اعلام کردند ، وی هم واقعیت وضعیت صلاحیت خود را اعلام می کرد!

با توجه به این نکته که در صورت عدم تایید صلاحیت تاجگردون ، وی حق برگزاری جلسات انتخاباتی ندارد ، اکنون می توان از اقدامات وی با توجه به متینگ های تبلیغاتی وی تا قبل از اعلام نتایج ، پی برد که در چه وضعیتی در زمینه صلاحیتش قرار دارد! نکته دیگر دسترسی منابع آگاه یا همان فرماندار و مطلعین رسمی و قانونی از وضعیت صلاحیت وی است که به نظر می رسد با توجه به شائبه هماهنگی فرماندار با نماینده احتمالا خبری از این منبع آگاه! به بیرون درز نکند تا نتایج نهایی اعلام شود. گمانه زنی ها از دلایل رد یا عدم احراز صلاحیت!

تاجگردون طی این چند سال نفوذ بسیار گسترده ای در بیشتر ارکان داشته است چرا که وی در یکی از حساس ترین نقاط بودجه ای قرار داشته و دارد که با توجه به برخی سخنان و اقدامات غیرقانونی اش در این چند سال به خصوص طی یک سال اخیر ، وی احساس قدرتی فراتر از قانون در خود می کرد و احتمال دارد همین موضوع هم پاشنه آشیلی برای وی در شورای نگهبان شده باشد ، جایی که نفوذ در آن بسیار سخت و تقریبا غیرممکن است!

به نظر می رسد همین احساس قدرت وی را تا جایی فریب داده است که عملا در سخنانش سعی در ترویج فرهنگ خوانین و کدخدایان قبل از انقلاب با مردم و به نوعی در پی رواج دادن نظام ارباب و رعیتی بوده است که مطمئنا این می تواند زنگ هشداری جدی برای نظام و انقلاب باشد!

یکی دیگر از مواردی که می تواند برای تاجگردون دردسر ساز بوده باشد موضوع سوء استفاده از موقعیت است که گفته می شود وی تخلفاتی در جابجایی بودجه داشته است که البته تایید چنین اتهاماتی نیازمند داشتن اسنادی متقن است و نمی توان به شایعات چندان توجه کرد! چند مدت پیش و در پی متینگ های پرحرارت و انتخاباتی خلاف قانون در گچساران ، برخی افراد از جمله تاجگردون اقدام به هجمه های تند بر علیه همدیگر نمودند و در این بین اتهاماتی متوجه تاجگردون شد که اگر واقعی و مستند بوده باشند می توانند عاملی برای رد صلاحیت (احتمال) وی باشد!

نکته بسیار مهم دیگر که این روزها حسابی برای تاجگردون دردسر ساز شد انتشار اسنادی از طرف یکی از خبرنگاران اصلاح طلب بود که وی را به برخی موضوعات تخلف در حوزه های اقتصادی متهم کرده است و البته با انتشار اسنادی هم همراه بوده است! هر چند مورد تایید بودن این اسناد مشخص نیست اما نکته بسیار مهم این است که شورای نگهبان اعلام کرده است بسیاری از نمایندگان فعلی مجلس که رد صلاحیت شده اند به دلایل تخلفات اقتصادی بوده است!

لازم به توضیح است همه این تحلیل و تفسیرها به دلیل بی اطلاعی از وضعیت صلاحیت تاجگردون از طرف شورای نگهبان است و حتی برخی بر این عقیده اند که این بی اطلاع گذاشتن مردم شاید یک بازی تبلیغاتی از طرف خود تاجگردون باشد!

به هر جهت چند لحظه پیش هم تصویری بر روی صفحه ی اینستاگرامی یکی از بستگان تاجگردون منتشر شد که احتمالا خبر تایید صلاحیت تاجگردون است!لینک کوتاه: n-kb.ir/Kb6d9

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد