فسفات جان دوباره گرفت (+تصویر)

خبرنگار ندای کهگیلویه و بویر احمد

بی توجه ایی به چهار استان سبب شد که وزارت صنعت ومعدن ملزم به راه اندازی معادن آنها شود

فسفات جان دوباره گرفت (+تصویر)


تزریق دویست میلیارد تومان اعتبار به پروژه فسفات چرام این طرح ملی را وارد فاز جدیدی از فعالیت خود نمود و نوید روزگاری خوب را برای چرام ومردم آن به ارمغان آورد. 
در طی هفته های گذشته طی جلساتی در استانداری با حضور استاندار و مسئولان مملکتی چگونگی روند رشد این پروژه بررسی ومطالعات انجام گرفته به سمع و نظر حاضران رسید. 
این پروژهٔ پر هزینه از جمله طرحهایی است که در مجلس رسیدگی به آن تصویب وبه استانهای ذیربط ابلاغ گردید ، وزارت صنعت ومعدن کشور ملزم گردید استانهایی که تاکنون در زمینه معدن مورد توجه قرار نگرفته بودند شامل این طرح گردند ، در این طرح چهار استان باید مورد توجه باشند و یکی از این استانها کهگیلویه و بویر احمد است که معادن فسفات وبوکسیت آن مورد بی مهری مسئولان قرار گرفته بود و  تخصص بیش از سیصد میلیارد تومان اعتبار این معادن را وارد فاز جدیدی نمود که سردار هاشمی پور یکی از دلایل اصلی راه افتادن پروژه فسفات بوده و همچنان پیگیر روند اجرایی آن می باشد. 
چرام در آینده نزدیک بی نیاز از فرستادن فرزندان خود به نقاط دور کشور خواهد شد ، طبق برآورد های پیمانکار طرح شرکت ایمیدرو شهریور 99 آغاز بکار کارخانه آهک هیدراته کلید خورده وخوراک فسفات چرام مهیا وبه دنبال آن چرخه تولید فسفات فعال خواهد گردید .
 لینک کوتاه: n-kb.ir/Xw2p4

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد