سیاست

آخرین نتیجه بررسی صلاحیت‌ها نامزدهای انتخابات مجلس در استان (+جزئیات)

آخرین نتیجه بررسی صلاحیت‌ها نامزدهای انتخابات مجلس در استان (+جزئیات)

شورای نگهبان نتیجه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس در حوزه های انتخابی استان کهگیلویه و بویراحمد را اعلام کرد...

به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد ؛ شورای نگهبان نتیجه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس حوزه انتخابیه استان کهگیلویه و بویراحمد را اعلام کرد.
به گزارش ندای کهگیلویه و بویراحمد ،  صبح امروز ( 22 دی ماه 98) یک منبع مطلع در گفت‌وگو با ندای کهگیلویه وبویراحمد  از رد صلاحیت 11 نفر نامزد انتخابات مجلس حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا خبر داد و گفت: 12 نفر تایید صلاحیت و 3 نفر هم عدم احراز صلاحیت شدند.
به نقل این منبع مطلع صلاحیت افراد شاخصی همچون آقایان غلام محمد زارعی، نادر منتظریان ، مهدی روشنفکر ، محمد بهرامی، کیان دهراب پور  از سوی شورای نگهبان تأیید شد.

گویا اردوان ایزدپناه ، درخشنده پور و شاپور رمضانی از چهره های شاخص رد صلاحیت شده این دور از بررسی ها بوده ند .

نتیجه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات حوزه انتخابیه گچساران و باشت از تأیید صلاحیت دو تن از کاندیداهای گچساران و باشت خبر دادند.

بر مبنای این گزارش، اردلان زینل زاده و سیدقدرت حسینی تایید صلاحیت شده اند. همچنین در این مرحله؛ هومان عسگری رد صلاحیت شده است که وی طبق اطلاعیه شورای نگهبان حق اعتراض دارد.

همچین، نتیجه ای تاکنون مبنی بر تایید صلاحیت غلامرضا تاجگردون بیرون نیامده است. و به زودی تکلیف وی مشخص و از سوی مراجع قانونی اعلام می‌شود. صبح امروز (22 دی ماه 98) نیز اردلان زینل زاده با قرار دادن پستی معنادار در صفحه شخصی خود تلویحا تایید صلاحیت خود را اعلام کرد. گفتنی است؛ اسامی نامزدهای انتخاباتی به فرمانداری گچساران ابلاغ شده، اما همچنان این اسامی بصورت رسمی منتشر نشده است. 

به گزارش خبرنگار ندای کهگیلویه و بویراحمد و بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس حوزه انتخابیه شهرستان‌های کهگیویه، بهمئی، چرام و لنده که از سوی شورای نگهبان اعلام شده بود عدل هاشمی پور و سید محمد موحد دو نامزد شاخص حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ به همراه سید فرزاد نجات نیا تأیید صلاحیت شدند.

همچنین گفته می‌شود که رضا دهبانی‌پور و علی کامرانی ، مجید باقریان و نعمت اله صدوقی از دیگر نامزدهای انتخابات این حوزه در این مرحله رد صلاحیت شدند.

اطلاعیه شماره 3 شورای نگهبان درباره نامزدهایی که برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس احراز صلاحیت نشدند، صادر شد. متن اطلاعیه شورای نگهبان به شرح زیر است: «آن دسته از داوطلبان محترم نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آنان مورد تأیید قرار نگرفته است ظرف مدت ۵ روز از تاریخ ۹۸/۱۰/۲۲ فرصت دارند برای اعتراض، به دفاتر استانی شورای نگهبان مراجعه نمایند. داوطلبان می توانند جهت ارائه شکایت خود از ساعت ۸ الی ۱۶ به دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان مربوطه و یا در تهران به نشانی بزرگراه بسیج،‌ بلوار هجرت، مجموعه ورزرشی جهان پهلوان تختی مراجعه کنند.

 

لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Nr5w9

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری