تسریع در اجرای محور پاتاوه دهدشت/ آغاز عملیات اجرایی محور ملی لنده _ تشان از فردا

قرار است فردا (پنجشنبه) با حضور خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان اجرایی استان عملیات اجرایی محور ملی لنده- تشان در استان نیز کلنگ زنی شود.

تسریع در اجرای محور پاتاوه دهدشت/ آغاز عملیات اجرایی محور ملی لنده _ تشان از فردا

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در نشستی که با حضور معاون وزیر  راه و شهرسازی و برخی مسئولان استانی برگزار شد گفت: طرح ملی جاده پاتاوه – دهدشت یکی زا طرح های اولویت دار و محور اصلی توسعه برای خروج استان از بن بست محسوب می شود که علاوه بر دغدغه اصلی مدیریت اجرایی به یک مطالبه مردمی و عمومی به دلیل طولانی شدن روند اجرای ان تبدیل شده است.
حسین کلانتری افزود: این محور ملی  دارای ۱۴ دهنه تونل به طول حدود هشت هزار و ۵۸۰ متر است که پنج دهنه به طول ۲ و نیم کیلومتر آن در فاز دوم این طرح و از حدفاصل سرچنار تا لوداب شهرستان بویراحمد است.
کلانتری این محور را از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۷۳ به استان دانست و گفت: تاکنون برای بهسازی و تکمیل این محور از سوی دفتر مقام معظم رهبری کمک های شایانی صورت گرفته است.
نماینده عالی دولت در کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: طرح ملی جاده پاتاوه - دهدشت یکی از مهمترین و بزرگترین طرح های راهسازی در این استان و از جاده های شریانی در کشور محسوب می شود که در تلاشیم این محور مهم در اسرع وقت به بهره برداری برسد.
استاندار همچنین از آغاز عملیات اجرایی محور ملی  لنده- تشان در کهگیلویه وبویراحمد خبر داد.
قرار است فردا (پنجشنبه) با حضور خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان اجرایی استان عملیات اجرایی محور ملی لنده- تشان در استان نیز کلنگ زنی شود.
کلانتری گفت: قطعه اول این مسیر ترانزیتی و اتصال آن به جاده ملی پاتاوه – دهدشت به طول حدود هشت کیلومتر و با اعتبار اولیه افزون بر ۴۶۰ میلیارد ریال آغاز خواهد شد.
استاندار گفت: مطالعات این محور مهم و شریانی نیز در سال ۹۸ انجام شد و این جاده هم اینک در ردیف پروژه های ملی و اولویت دار وزارت راه و شهرسازی و شرکت توسعه و زیرساخت راه کشور قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: با اجرای این طرح مسافت ۱۰۰ کیلومتری جاده تشان - بهبهان به لنده با ۷۰ کیلومتر کاهش به ۳۴ کیلومتر می رسد.
 با بهره‌برداری از این طرح ، مسیر تردد به خوزستان، شهرستان کهگیلویه و مرکز استان با سهولت بیشتری برای مردم صورت می‌گیرد .
 این محور مهم طرح کریدور جنوب به شمال یعنی اتصال شهرستان‌های بهمئی، لنده به شهرهای پاتاوه و دهدشت است. این طرح مهم کد و ردیف اعتباری دارد و هر ساله نیز مبلغی برای توسعه تخصیص داده می‌شود.لینک کوتاه: n-kb.ir/Ep48G

نظرات کاربران 0 نظر    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    ندای کهگیلویه و بویراحمد

    کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری ندای کهگیلویه و بویراحمد می باشد
    استفاده از آن فقط با ذکر منبع بلا مانع است.

    طراحی و توسعه : شرکت گیتی نگار فرداد