سیاست

برای مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی نداریم

دادستان کل کشور:

 برای مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی نداریم

قرارهای بازداشت موقت به حداقل برسد

قرارهای بازداشت موقت به حداقل برسددادستان کل کشور تاکید کرد: عزم قوه قضائیه برای برخورد با فساد در تمام دستگاه‌ها از جمله قضایی جزم بوده و هیچ خط قرمزی برای کسی قائل نبوده و نخواهیم بود.۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶ استانها کهگیلویه و بویراحمد نظرات 

 
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه دادستان سابق و جدید مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: دستگاه قضایی باید قبل از هر دستگاهی پاک باشد و اگر کسی از فساد در گوشه‌ای از این دستگاه اطلاعی دارد منتقل کند.
 
وی عنوان کرد: بدانند، بدانید و بدانیم عزم عزم قوه قضائیه برای برخورد با فساد در همه دستگاه‌ها از جمله قضایی جزم بوده و هیچ خط قرمزی برای کسی قائل نبوده و نخواهیم بود و هرکس مرتکب فساد شود باید هزینه آن را قبول کند و اگر قبول نکند باید به آن بقبولانیم
 
منتظری از مسئولان قضایی کهگیلویه و بویراحمد خواست از قرارهای بازداشت موقت حداقل استفاده را کنند زیرا یکی از تحولات در دستگاه قضایی حداقل استفاده از قرار بازداشت است جز در مواردی که قانون الزام کرده و یا قاضی، بازپرس و دادستان برای  امنیت جامعه مجبور است.
 
دادستان کل کشور امنیت جامعه برای دستگاه قضایی اولویت است، خاطرنشان کرد: خیلی از بازداشت‌های موقت در دادسراها ضرورتی ندارد و  قضات می‌توانند از دیگر قرارها استفاده کنند.
 
منتظری با تاکید بر اینکه مردم از دستگاه قضایی جز اجرای عدالت انتظار دیگری ندارند، ادامه داد: وظیفه دستگاه قضایی در قانون تعریف شده و جامعه از ما انتظارات زیادی دارد و وظیفه دستگاه قضایی به در ، دیوار، میز، صندلی و تابلو نیست و مراجعه‌های مردمی را باید پاسخگو باشیم و دعاوی مردم را حل فصل کنیم و با مجرمان، متخلفان و آسیب واردکنندگان به امنیت در چارچوب قانون برخورد شود.
 
وی تصریح کرد: آنچه خدا، امام زمان، شهدا، رهبر و قانون از من و شما می‌طلبد اجرای عدالت است و اگر من و شما به عنوان مجری عدالت به وطیفه خود عمل نکنیم از دیگران نمی‌توان انتظار داشت و باید عدالت را در جامعه حاکم کنیم و قاضی باید پاک و پاک کنده جامعه از اسیب ها باشد.
 
منتظری خاطرنشان کرد: اجرای عدالت که در چارچوب قانون تعریف می‌شود اما همه کار این نیست تکریم اراب رجوع و مردمی که ولی نعمت ما هستند، مردمی که اینگونه صادقانه و مخلصانه در صحنه حضور دارند و نظام را بیمه می کنند انتظار تکریم ظاهری دارند و هم اجرای عدالت را در نیش قلم قاضی شاهد و ناظر باشند.
 
وی تاکید کرد: تلاش کنیم دستگاه قضایی را انگونه که رهبر معظم انقلاب با سیاست ابلاغی و رئیس قوه قضائیه نیز مکرر خواسته عمل کنیم و تحولی باید در دستگاه متناسب با شرایط کشور ایجاد شود و تحول باید در بدنه دستگاه ورود کند زیرا تحول یک عنصر جامدی نیست که روزانه زیارتش کنیم تحول در عملکرد، برنامه‌ها، برخوردها، رسیدگی‌ها و کیفیت کار دستگاه هدف بوده و باید مردم این تحول را در عمل ببینند.
 
وی خواستار هماهنگی و تعامل بیش از پیش دادگستری‌ها با ضابطین شد و افزود: قضات باید نظارت کافی را بر ضابطین مطابق با قانون داشته باشند و ضابط بدون تعیین چهارچوب‌های تعیین شده توسط قاضی حق اقدامات دیگری را ندارد.
 
منتظری خواستار توجه جدی به حقوق عامه توسط دادستان‌ها شد و گفت: ضروری است نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و همچنین نیروهای اطلاعات مردمی جاهایی حقوق عامه اسیب می‌بیند را به دادستان‌ها منتقل کنند زیرا عده‌ای سودجو و منفعت طلب به حریم منابع طبیعی، کوه‌ها، جنگل‌ها و جاهای متعلف به عامه مردم دست درازی می‌کنند.
 
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: از طریق اطلاعات مردمی سوژه‌ را پیدا و به دادستان‌های مرتبط در استان‌ها ابلاع و به نتایج خوبی رسیدیم، جاهای که از دید مسئولان دور باشد اما مردم می‌بینند باید راه را برای گرفتن اطلاعات مردمی هموار کنیم و هرکسی اطلاعاتی می دهد باید مورد تشویق قرار گیرند.
 
منتظری اظهار داشت: یکی از دادستان‌ها گفت منبع یک خبر خاص توسط فلانی و فلانی تهدید شده است گفتم از قول من و خودت به وی بگویید اگر کوچکترین آسیب و یا ضرری به این فرد و یا خانواده‌اش وارد شود، باید پاسخگو باشید.
 
لینک کوتاه : http://n-kb.ir/Rw8m7

دیدگاه خود را بیان کنید


نظرات 0

اخبار سراسری